T260XW01 V8

| Panel Model | T260XW01 V8 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1280×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW01 V8 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | VA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 566.4×339.84 mm |
| Outline | 620.8×389 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating, Antireflection |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/10 (Typ.)(Tr/Td); 12 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260XW01 V8.
AUO T260XW01 V8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW01 V8 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW01 V8 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW01 V8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260XW01 V8 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW01 V8 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW01 V8 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW01 V8 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW01 V8"
- AUO T260XW01 V8
- T260XW01 V8 datasheet
- T260XW01 V8 image
- T260XW01 V8 price
- T260XW01 V8 distributor

